piątek, kwietnia 02, 2021

#336 "Taką, jaka jesteś" - Klaudia Bianek

Życie potrafi zaskakiwać - pląta nam ścieżki, zmienia plany i podrzuca niespodziewane scenariusze. Czasami brutalnie zamyka nam drzwi przed nosem, dając surową lekcję pokory. Zawsze jednak zostawia uchylone okno - iskierkę nadziei. Przekonała się o tym Eliza, bohaterka serii książek Klaudii Bianek. Gdy pewnego dnia w wypadku motocyklowym zginął jej ukochany mąż, a spokojne, rodzinne życie legło w gruzach, kobieta pogrążyła się w rozpaczy. Każdy kolejny dzień stał się wyzwaniem. A Eliza miała dla kogo żyć - jej wsparcia i miłości potrzebowały ośmioletnia córka i czteroletni syn. I choć bohaterka książki wierzyła, że prawdziwie można kochać tylko raz, serce udowodniło jej, że jest inaczej. Filip wniósł w życie Elizy światło - uśmiech, czułość, namiętność. Dzięki niemu zaczęła powoli rozkwitać i przekonała się, jak wielką moc ma miłość - potrafi uleczyć serce i rozproszyć mrok. Filip i Eliza uwierzyli, że mogą zbudować trwały, silny związek i wspólną przyszłość. Los szykuje jednak dla nich kilka niespodzianek... Czy czas wyleczy wszystkie rany? Czy miłość znajdzie właściwą drogę?

Kocham Cię. Zawsze i na zawsze.

"Taką, jaka jesteś" to trzecia i ostatnia część pastelowej serii książek obyczajowych Klaudii Bianek. Autorka zabrała nas w niezwykłą podróż przez zakamarki kobiecego serca i podarowała nam poruszającą opowieść o trudnej drodze przez stratę, ból i żałobę po miłość, czułość i szczęście, których tak bardzo pragniemy. Na trzeci tom czekałam z niecierpliwością - i bez wątpienia było warto. "Taką, jaka jesteś" stanowi piękne zakończenie dla burzliwej historii Elizy i Filipa. Ostatnie strony bardzo mnie wzruszyły, a całość napełniła nadzieją i przyjemnym ciepłem. Seria pastelowa z łatwością utorowała sobie drogę do mojego serca i zostawiła w nim ślad. Wspaniałe czytelnicze doświadczenie.

Pozwól mu pokochać Cię taką, jaka jesteś

Za każdym razem zachwyca mnie dojrzałość i wrażliwość pióra Klaudii Bianek oraz sposób, w jaki buduje książkową rzeczywistość. Zarówno sami bohaterowie, jak i relacje między nimi są silnie osadzone w codziennym życiu - bez lukrowej otoczki czy zbędnego dramatyzmu. Ich wzloty i upadki oraz rozterki i pragnienia przypominają nasze własne zmagania, co sprawia, że z łatwością stają się czytelnikowi bliscy. Jednym z jaśniejszych elementów serii pastelowej jest również aspekt psychologiczny i wrażliwość, z jaką Klaudia Bianek odmalowuje świat uczuciowy postaci. Najważniejszy jest człowiek i przeżywane przez niego emocje. Autorka z dużą przenikliwością kreśli portret kobiety, która pogrąża się w rozpaczy, doświadczając bolesnej straty, ale z czasem otwiera się na nową miłość. Klaudia Bianek pokazuje, jak trudna może być to droga - naznaczona wątpliwościami, poczuciem winy, ale też tęsknotą za czułością, ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Historia Elizy wzruszyła mnie i wielokrotnie skłoniła do refleksji. Polubiłam obecną na kartach książki słodko-gorzką mieszankę smutku i szczęścia oraz różne odcienie miłości, szczególnie tej macierzyńskiej. I wspaniale było móc obserwować uczucie rodzące się między bohaterami. Sposób poprowadzenia tego wątku bardzo przypadł mi do gustu. W ostatniej części Klaudia Bianek ponownie porusza istotne kwestie dotyczące m.in. depresji, śmierci i żałoby, przebaczenia, zaufania, macierzyństwa i skomplikowanych relacji rodzinnych. "Taką, jaka jesteś" to życiowa powieść obyczajowa, w której każdy z nas może znaleźć coś ważnego.

"Nadeszły pierwsze ciepłe dni po długiej, śnieżnej zimie. Nadeszła wiosna. Kolejny nowy początek"

Seria pastelowa wyróżnia się nie tylko pięknymi, kwiatowymi okładkami, ale przede wszystkim dojrzałością, intymnością i sporym ładunkiem emocjonalnym. Klaudia Bianek pięknie pisze o uczuciach i odmalowuje w książkach wszystkie barwy naszego życia. Podarowała nam opowieść o uzdrawiającej sile miłości, nowych początkach i trudnej drodze do szczęścia. O zaskakujących kolejach losu i nadziei, która pomaga stawić czoła przeciwnościom. Serdecznie polecam całą serię - jedna z moich ulubionych. Warto przeczytać.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.


Data wydania: 23 marca 2021
Seria: pastelowa (część trzecia)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 334


1 komentarz:

  1. To nie do końca moje klimaty, więc raczej nie przewiduję, że przeczytam którąś z książek z tej serii. Jednak wiem, że na pewno znajdzie wiele fanek.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © kate in bookland , Blogger