wtorek, kwietnia 06, 2021

#337 "I znowu cię zobaczę" - Agata Przybyłek

Czy prawdziwa miłość zdarza się tylko raz w życiu? Czy warto otworzyć się na nowe uczucie? Czy obdarzając kogoś zaufaniem, narażamy swoje delikatne serce na zranienie? Czy miłość zawsze znajduje właściwą drogę?

Nieszczęśliwy wypadek odebrał Tamarze to, co najcenniejsze - ukochanego męża i szczęśliwe życie, które wspólnie budowali. Kobieta została sama z dziećmi i potrzebowała czasu, by pogodzić się z bolesną stratą. W końcu nadeszły jednak dni, gdy zaczęła z nadzieją patrzeć w przyszłość.  Szarmancki Wiktor z łatwością skradł jej serce, ale po kilku spotkaniach Tamara zauważyła ze smutkiem, że znacznie więcej ich dzieli niż łączy. W tym samym czasie los stawia na jej drodze Pawła. Między nim i Tamarą zaczyna rodzić się nieśmiałe uczucie. Mężczyzna skrywa jednak pewien sekret. Czy odważy się wyznać prawdę? I czy Tamara otrzyma szansę na miłość i szczęście?

"I znowu cię zobaczę" to dziewiąta część "domowej serii" Agaty Przybyłek. Choć książki te nie są ze sobą powiązane fabularnie i można je czytać w dowolnej kolejności, to bez wątpienia łączy je wiele - subtelność i wrażliwość pióra autorki, nastrojowy klimat oraz cała gama intensywnych uczuć, które znamy z codziennego życia. Każda powieść składająca się na tę wyjątkową serię to poruszająca, słodko-gorzka historia pełna wzlotów i upadków, trudnych wyborów, rozstań i powrotów oraz skomplikowanych ludzkich losów. Agata Przybyłek pięknie pisze o uczuciach - wzrusza, otula ciepłem, przynosi nadzieję i skłania do refleksji. Czasami zdarza się, że kolejne książki cyklu rozczarowują. W przypadku "domkowej serii" Agaty Przybyłek jest wręcz odwrotnie - każda nowa historia wydaje się jeszcze wspanialsza od poprzedniej. I widać wyraźnie, jak z roku na rok rozwija się warsztat pisarski autorki. Opowiadać tutaj na blogu o takich książkach to przyjemność :)

"Czasami w chmurach tworzyły się swoiste dziury i przebijały z nich ciepłe promienie słońca. Tamarę zawsze cieszył ten widok. Miała wrażenie, że to Wojtek się do niej uśmiecha. Jakby dawał jej znać, że akceptuje wybory żony nawet zza granicy życia i śmierci oraz że jest dumny z tego, jak radzi sobie sama"

"I znowu cię zobaczę" to opowieść, w której pierwsze skrzypce odgrywa miłość. Główna bohaterka tęskni za czułością i bliskością - pragnie otworzyć się na nowe uczucie i dzielić życie z drugim człowiekiem. Marzy o spokojnym, rodzinnym życiu, które przed kilkoma latami tak niespodziewanie utraciła. Tym razem Agata Przybyłek przedstawia nam historię miłosnego trójkąta - w życiu Tamary pojawiają się dwaj mężczyźni. Jeden z nich usilnie zabiega o względy bohaterki i nie przyjmuje do wiadomości odmowy. Drugi z kolei z łatwością trafia do serca Tamary, ale jednocześnie skrywa pewien sekret. "I znowu cię zobaczę" to romantyczna historia rodzącego się nieśmiało uczucia. Ma w sobie dużo ciepła, nadziei i coś, co sprawia, że czytelnik angażuje się w nią emocjonalnie. Bardzo przypadł mi do gustu kierunek, w którym autorka poprowadziła fabułę oraz element zaskoczenia - dzięki niemu historia trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Nowa powieść ma przyjemny, sielski klimat oraz barwne dialogi. Znajdziemy w niej wiele uroczych i pięknych momentów, ale też takich, które wywołują smutek lub szybsze bicie serca. Sądzę, że ten "domek" to idealna propozycja dla wrażliwych dusz -  Agata Przybyłek z przenikliwością zagląda do serc swoich bohaterów i ze wszystkich uczuć, których doświadczają, tka przepiękną opowieść o sile miłości i nadziei, macierzyństwie, drugich szansach i zaufaniu. Nie chcę zdradzać zbyt wiele - pozwólcie się zaskoczyć i oczarować :) Przeczytałam jednym tchem i serdecznie polecam. Urok tej powieści i świetne pióro Agaty Przybyłek to gwarancja wspaniale spędzonego czasu.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.


Data wydania: 23 marca 2021
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 432

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © kate in bookland , Blogger